K.SANAT HABERLERİ
Balkanlarda kulakların pası silinecek
21 Mayıs 2017, 09:55 0
Balkanlarda kulakların pası silinecek
- TÜ öğretim üyesi ve öğrencilerinden oluşan Balkan Müzikleri Topluluğu Orkestrası, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan, Kosova, Romanya, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Karadağ'a turne düzenlemeye hazırlanıyor
Selimiye'nin Minareleri Mahyayla Süslendi
21 Mayıs 2017, 08:53 0
Selimiye'nin Minareleri Mahyayla Süslendi
- "Gökyüzüne yıldızlarla yazan adam" olarak tanınan mahya ustası Kahraman Yıldız'ın hazırladığı "Oruç bedenin zekatıdır" hadisi ramazan hazırlıkları kapsamında iki minare arasına asıldı
Yarım Asırlık Yönetmen
21 Mayıs 2017, 00:16 0
Yarım Asırlık Yönetmen
- Sinema sanatçısı Şoray: - "Ali Özgentürk demek 'Selvi Boylum, Al Yazmalım' demektir. Bu film bir mucizedir. Bu filmde her şey birbirini tamamladı. Ülkemizde bu filmi seyretmeyen yoktur. Kariyerimde böyle bir filmde oynadığım için çok gurur duyuyorum. O filmde oynamak benim için gurur vericiydi"
Van'da
20 Mayıs 2017, 20:52 0
Van'da "8. Kanisipi Bal, Alabalık ve Doğa Festivali"
- Çatak ilçesinde düzenlenen festivalde Dengbejler Grubu, türküler söyledi, oyunlar oynadı - Van Valisi Taşyapan: - "Bizler bütün ülkemizin her yerinde yaşayan insanlar olarak bir bütünüz. Doğu da bizim, Batı da. Ülkenin her köşesinde hakkımız var. Buraların hakkını vermeliyiz. Buraların hakkı birbirimizle kardeşliği pekiştirmek, ülkemize birliğimize hep beraber sahip çıkmak, bunun da gereği budur" - "Bu topraklar üzerinde kardeşliği bozmak, baltalamak isteyenlere, insanımızın huzurunu kaçırmak isteyenlere, hep beraber karşı duracağız. Bu topraklar yüzyıllardır dostluğun, kardeşliğin barışın tesis edildiği topraklar olacaktır"
“7. Otantik Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Şenliği“
20 Mayıs 2017, 20:47 0
“7. Otantik Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Şenliği“
- Muğla'da düzenlenen şenlikte unutulmaya yüz tutan çocuk oyunları canlandırıldı, zihin ve beden gelişimini artıran el ürünü oyuncaklar sergilendi
Bodrum'da Türk-Yunan dostluk maçı
20 Mayıs 2017, 18:20 0
Bodrum'da Türk-Yunan dostluk maçı
- "19 Mayıs Uluslararası Göztepe Bodrum Futbol Şenliği" kapsamında Türk-Yunan dostluk maçları yapıldı
Osmanlı Hakkında Bitmeyecek Tartışma
20 Mayıs 2017, 14:43 0
Osmanlı Hakkında Bitmeyecek Tartışma
- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve AA'nın global iletişim ortağı olduğu Kocaeli Kitap Fuarı'ndaki "Türklerin Altın Çağı" konulu söyleşiye katılan Prof. Dr. İlber Ortaylı, kitabını imzaladı - Prof. Dr. Ortaylı: - "Osmanlı İmparatorluğu Türklerin imparatorluğudur. Adının hanedan adını taşıması, mensubu olduğumuz İslam dünyasında bir adettir. Hep kurucu hanedanın adıyla anılır devlet fakat Türk'tür. Fransızca, İtalyanca ve Almanca'da hep Türk diye bilinir" - "Türklüğü dil olarak, idare olarak, medeniyet olarak, kitleyle temasta en iyi yerleştiren, en mükemmel devlet Osmanlılardır"
Minik “Gece“ rehabilitasyon merkezinin maskotu oldu
20 Mayıs 2017, 13:33 0
Minik “Gece“ rehabilitasyon merkezinin maskotu oldu
- Erzincan'ın Refahiye ilçesinde bulunup Kars'taki rehabilitasyon merkezinde koruma altına alınan "Gece" adlı yavru bozayı, bir süre sonra daha gelişmiş bir merkez ya da barınağa nakledilecek - Orman ve Su İşleri Kars Şube Müdürü Doğanay: - "Gece, yavru olarak ilk kez burada bakıcısıyla yakın ilişki kurdu ve onu zaman zaman annesi sandığı da oldu ama şimdi buradan ayrılma noktasına geldi" - Merkezin Müdürü Doç. Dr. Uzlu: - "Gece'nin rehabilitasyon biriminde sevdiği bir oyuncağı var onunla gününü geçiriyor. Öğrencilerimiz, beslenme anında her zaman yanındalar. Adeta onların maskotu oldu"
“Yeryüzü Cenneti“ mavi bayraklı plajlarıyla konuklarını bekliyor
20 Mayıs 2017, 11:55 0
“Yeryüzü Cenneti“ mavi bayraklı plajlarıyla konuklarını bekliyor
- Turizm çeşitliliği, kültürel varlıkları ve muhteşem doğasıyla yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz bir tatil imkanı sunan Muğla, sahip olduğu 101 mavi bayraklı plajla Antalya'nın ardından ikinci sırada yer alıyor - Muğla'nın turistik ilçeleri Bodrum'da 59, Marmaris'te 19, Fethiye'de 9, Datça'da 8, Ortaca'da 5, Ula'da 1 mavi bayraklı plaj bulunuyor - İl Kültür ve Turizm Müdürü Çelik: - "Muğla'nın plajlarında, her yıl daha fazla mavi bayrak dalgalandırılarak, bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısında artış sağlanıyor. Misafirlerimiz mavi bayraklı plajlarda güvenle denize giriyor" - Bodrum Belediye Başkanı Kocadon: - "Sadece Bodrum'da 59 mavi bayrağın olması bizi gururlandırıyor. Bu kriterleri gerçekleştirip önümüzdeki yıllarda daha fazla mavi bayraklı alan sahibi olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz"
Aile mirası mesleğini modernleştirerek geleceğe taşıyor
20 Mayıs 2017, 11:21 0
Aile mirası mesleğini modernleştirerek geleceğe taşıyor
- Üç kuşaktır aile mirası olan sepetçiliği üniversitelerde eğitim verecek düzeyde geliştiren Muharrem Akyol, ürettiği yeni ürünlerle mesleğe yeni ufuklar açıyor - Akyol: "Rahmetli babam bize para, pul, mal, mülk bırakmadı ama bu mesleği miras olarak bıraktı" - "Belki okuyamadım ama hem üniversitelerde hem de halk eğitim merkezlerinde hasır sepetçilik üzerine eğitimler verdim" - "Mimarlık öğrencilerinden aldığım ilhamla 'Proje Tüpü' adını verdiğim hasırdan çantayı tasarladım" - "Yaptığım ürünleri dizilerde ve reklamlarda görmek bana gurur veriyor"
Sırbistanlı genç aşçının en büyük hayali Türkiye'de çalışmak
20 Mayıs 2017, 11:12 0
Sırbistanlı genç aşçının en büyük hayali Türkiye'de çalışmak
- Genç yaşına rağmen mutfaktaki maharetiyle "Sırbistan'ın Jamie Oliver'i" olarak nitelendirilen 16 yaşındaki Bilal Dacic: - "Milyonlarca turistin ziyaret ettiği, Avrupa'nın turist ağırlama bakımından en güçlü ülkelerinden biri olan Türkiye'de çalışmak istiyorum"
Motosiklet tutkunları Bodrum'da buluştu
19 Mayıs 2017, 19:56 0
Motosiklet tutkunları Bodrum'da buluştu
- Türkiye'nin farklı bölgelerinden Bodrum ilçesine gelen 50 kişilik motosiklet grubu, şehir turu yaptı